Norra Kalmar Läns Fåravelsförening

E-postadresser

Styrelsen behöver ha medlemmarnas e-postadresser för att underlätta att få ut information. Förutom att det är tidskrävande att skicka ut brev så är det också mer ekonomiskt och miljövänligare med mail.

Har vi inte er epostadress eller har ni bytt epostadress? Maila adress till: caroline.hemmingsson@telia.com eller sophia.isberg@hkscan.com


Välkomna på årsmöte!

Vi träffas söndagen den 29 mars 2020 kl. 11.30 på Odenskans Bygdegård, Kyrksjövägen 2, Odensvi, där vi har sedvanliga årsmötesförhandlingar.

Efter mötet förflyttar vi oss till Mattorpet Solliden, Solliden Snärsfall, Odensvi, där det bjuds på lunch. Vi räknar med att äta ca 12.40. Mattorpet Solliden kommer under lunchen att berätta om sin gård och sin verksamhet.

Vänligen anmäl ert deltagande senast den 25/3 med tanke på lunchen.

Anmälan görs till:
Caroline, 070-277 22 99, caroline.hemmingsson@telia.com
Sophia, 0767-844 913, sophia.isberg@hkscan.com

Se föredragningslistan här ››

Varmt Välkomna önskar styrelsen!


nkalmar_lammslapp

Styrelse 2021

ORDFÖRANDE
Caroline Hemmingsson
Åkemåla gård 131
598 91 VIMMERBY
070-2772299
caroline.hemmingsson@telia.com

VICE ORDFÖRANDE, ROVDJURSANSVARIG
Mats Farne
Vennebjörke 182
598 94 VIMMERBY
070-3115214
info@angbacken.se

SEKRETERARE
Sophia Isberg
Fästad Gärdet 1
594 92 GAMLEBY
0739-031201
sophia.isberg@hotmail.com

KASSÖR
Marie Ragnar
Hällefors Ydreford
590 81 GULLRINGEN
070-3156213
marie.ragnar@telia.com

LEDAMÖTER

Martin Fredriksson
Hudebo 2
590 98 EDSBRUK
070-2348245
hudebo2@gmail.com

Monika Frangén Rosén
Skorparp 150
577 94 LÖNNEBERGA
0739-854749
frangen@vardagslyx.biz

Emma Norberg
Rummelsrum 4
594 92 GAMLEBY
0735-459660
rummelsrum@telia.com

STYRELSENS ERSÄTTARE

Eva-Lis Mattsson
St Björka Smultronboda
590 98 EDSBRUK
073-2469895
evalis@smultronboda.se

Magnus Bobeck
Vrå 121
598 94 VIMMERBY
070-3137530
Magnus.Bobeck@georgfischer.com

ROVDJURSANSVARIG
Andreas Dynestad
Dynestad Gård
590 90 ANKARSRUM
070-3862204
andreas@dynestad.se

AVELKONTAKTPERSON samt VALBEREDNING SAMMANKALLANDE
Anders Hjort
Esplanaden 11 A
593 91 VÄSTERVIK
070-3326516
anders@neovita.com