Norra Kalmar Läns Fåravelsförening

E-postadresser

Styrelsen behöver ha medlemmarnas e-postadresser för att underlätta att få ut information. Förutom att det är tidskrävande att skicka ut brev så är det också mer ekonomiskt och miljövänligare med mail.

Har vi inte er epostadress eller har ni bytt epostadress? Maila adress till: caroline.hemmingsson@telia.com eller sophia.isberg@hkscan.com


Välkomna på årsmöte!

Vi träffas söndagen den 29 mars 2020 kl. 11.30 på Odenskans Bygdegård, Kyrksjövägen 2, Odensvi, där vi har sedvanliga årsmötesförhandlingar.

Efter mötet förflyttar vi oss till Mattorpet Solliden, Solliden Snärsfall, Odensvi, där det bjuds på lunch. Vi räknar med att äta ca 12.40. Mattorpet Solliden kommer under lunchen att berätta om sin gård och sin verksamhet.

Vänligen anmäl ert deltagande senast den 25/3 med tanke på lunchen.

Anmälan görs till:
Caroline, 070-277 22 99, caroline.hemmingsson@telia.com
Sophia, 0767-844 913, sophia.isberg@hkscan.com

Se föredragningslistan här ››

Varmt Välkomna önskar styrelsen!


nkalmar_lammslapp

Styrelse 2020

ORDFÖRANDE 
Caroline Hemmingsson
Åkemåla gård 131
598 91 VIMMERBY
070-277 22 99
caroline.hemmingsson@telia.com

VICE ORDFÖRANDE    
Mats Farne
Vennebjörke 182
598 94 VIMMERBY
070-311 52 14
info@angbacken.se

SEKRETERARE
Sophia Isberg
Fästad Gärdet 1
594 92 GAMLEBY
0739-031 201
sophia.isberg@hkscan.com

KASSÖR
Marie Ragnar
Hällefors Ydreford
590 81 GULLRINGEN
070-315 62 13
marie.ragnar@telia.com

LEDAMOT
Martin Fredriksson
Hudebo 2
590 98 EDSBRUK
070-234 82 45
hudebo2@gmail.com

LEDAMOT
Monika Frangén Rosén
Skorparp 150
577 94 LÖNNEBERGA
0739-85 47 49
frangen@vardagslyx.biz

LEDAMOT
Emma Norberg
Rummelsrum 4
594 92 GAMLEBY
0735-459 660
rummelsrum@telia.com

STYRELSENS ERSÄTTARE                    

Eva-Lis Mattsson
St Björka Smultronboda
590 98 EDSBRUK
073-246 98 95
evalis@smultronboda.se

Magnus Bobeck
Vrå 121
598 94 VIMMERBY
070-313 75 30
Magnus.Bobeck@georgfischer.com

ROVDJURSANSVARIG 
Mats Farne
Vennebjörke 182
598 94 VIMMERBY
070-3115214
info@angbacken.se

ROVDJURSANSVARIG
Andreas Dynestad
Dynestad Gård
590 90 ANKARSRUM
070-386 22 04
andreas@dynestad.se

AVELKONTAKTPERSON
Anders Hjort
Esplanaden 11 A
593 91 VÄSTERVIK
070-332 65 16
anders@neovita.com